Kolorowe oblicza nauki i warsztaty z glutami

W najbliższą sobotę zapraszamy na na przygotowane przez nas wydarzenia. Zaczniemy od pokazu naukowego Kolorowe oblicza nauki. Pokaz odbędzie się w Audytorium nr II budynku Nowa Chemia na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej), al. Piastów 42.

Nie będzie to zlepek różnych doświadczeń a szereg eksperymentów nt. ułomności naszego zmysłu wzroku oraz postrzegania barw w zależności od panujących warunków. Pokaz przewidziany jest dla dzieci w wieku szkoły podstawowej, ale zapraszamy również osoby dorosłe, pasjonatów nauki oraz starsze przedszkolaki, które wytrzymają ok. 75 min. naukowego bełkotu wraz z efektownymi eksperymentami. Postaramy się przekazać wiedze merytoryczną w przystępny sposób, ale trzeba spodziewać się, że młodsi odbiorcy nie zrozumieją wszystkiego – chcemy zaciekawić i rozbudzić potrzebę poszukiwania odpowiedzi. Przygotowaliśmy również zadanie domowe 😀

Po krótkiej przerwie odbędą sie warsztaty – godz. 12:15 w sali nr 13. Warsztaty nazwaliśmy Fabryką glutów, glutków i gluciorów. Nie zabraknie więc glutowatych substancji i innych nienewtonowskich cieczy, w tym jadalnych i łatwopalnych glutów. Na koniec każdy postara sie sam wyhodować glutka, ktorego będzie mógł zabrać do domu. Warsztaty potrwają 60-70 min. Nie ma już niestety wolnych miejsc na warsztaty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *