ASTROLAB – już dziś zagłosuj na cenny projekt dla Szczecina!!

Klub Naukowca pragnie wesprzeć projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego dla Szczecina, jaki może zostać zrealizowany, o ile odpowiednia ilość Szczecinian na niego zagłosuje. ASTROLAB to projekt jedyny w swoim rodzaju, zachęcamy by oddać właśnie na niego głos – od lat wygrywają inicjatywy rowerowe, pora na nieco inne działania!!! A oto szczegóły, o których informuje inicjator projektu, tj. Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii:

Astronomia to wspaniała przygoda intelektualna, a także pomost  do wszelkiego rodzaju nauk. Łączy w sobie fizykę, geografię, chemię,  jak również matematykę. Budzi zainteresowanie naukami ścisłymi, otwiera również serce na piękno przyrody!
Nie mamy wpływu na powrót astronomii do szkół,  ale możemy sprawić, by szkoły wróciły do astronomii!
Idea Astrolab zakłada budowę obserwatorium wraz z planetarium, salą konferencyjną, dydaktyczną oraz przestrzenią dla wystaw tematycznych. Planujemy także wyposażyć placówkę w zdalny dostęp do teleskopów na całym świecie, by możliwe było prowadzenie prawdziwych badań naukowych!
Także od Ciebie zależy, czy obiekt powstanie! Pomóż, głosując na Astrolab!

Głosuj na  Astrolab – projekt nr 102

Głosowanie odbędzie się w dniach 9 – 18 stycznia 2017

Lokalizacja
Zlokalizowanie obiektu Astrolab Szczecin planowane jest na terenie Lasku  Arkońskiego.  Jest to dziewicze, nieużytkowane miejsce, w mało zaświetlonej części naszego miasta, a jednocześnie bardzo dobrze skomunikowane.

Jak głosować?
Na projekty SBO 2017 będzie mógł zagłosować każdy mieszkaniec Szczecina, bez względu na wiek!
Osoby zameldowane w Szczecinie mogą głosować na stronie   www.konsultuj.szczecin.pl
Istnieje możliwość głosowania osobiście w Urzędzie Miasta, jego   filiach, a także Budżetobusie – specjalnym autobusie z możliwością do głosowania!
Osoby nie posiadające zameldowania w Szczecinie, ale w nim mogą oddawać swój głos wyłącznie w formie papierowej!