Zajęcia z podstaw druku 3D

Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze zajęcia z podstaw druku 3D. Już 5 listopada o godzinie 10:00 odbędą się pierwsze zajęcia na prawobrzeżu Szczecina w Żółtku (ul. Rydla 93) dla dzieci 9 -16 lat. Podczas pierwszych zajęć wprowadzimy naszych adeptów w świat druku 3D….. czytaj dalej

Druk 3D to technologia, która będzie codziennością za 15-20 lat. Sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku drukarki laserowej na początku lat 90 – urządzenie niemal niedostępne które obecnie posiada prawie każdy w swoim domu .Druk 3D ma jednak swoje wymagania,zarówno w obszarze samego drukowania jak i projektowania 3D. Dlatego postanowiliśmy stworzyć w tym roku zajęcia z Druku 3D. W dobie rynku nowoczesnych technologii warto skorzystać z okazji ich dostępności już dziś i pomyśleć o przyszłości naszych dzieci które będą rozwijały tą technologię kształtując swoją kreatywność i doświadczenie.

Zakres tematyczny pierwszych zajęć:

  1. Podstawy z Druku 3D – krótka historia
  2. Możliwości  projektowania na podstawie darmowych aplikacji 3D – wprowadzenie do 3D Builder
  3. Przygotowania się do pierwszego wydruku – krótko o kompilacji kodu gcode
  4. Wydruk wspólnego projektu na podstawie gotowego projektu

Zależnie od zainteresowania pierwszych zajęć następne zajęcia będą opisywały kolejne etapy powstawania modelu 3D od pomysłu do druku.

Serdecznie zapraszamy do zapisów na zajęcia z Druku3D.

Na zajęcia należy się zapisać mailowo na biuro@klubnaukowca.pl