Zajęcia i warsztaty w październiku

Utworzyliśmy już grupy zajęciowe, choć wciąż mamy wolne miejsca na niektóre zajęcia i warsztaty. Od najbliżej środy zaczynamy zajęcia cykliczne Młody naukowiec w sali dydaktycznej na I piętrze przy zegarmistrzu, ul. Rydla 93 (Żółtek) – grupa zajęciowa na godz. 17:00 oraz 18:30.

W sobotę, 10.10.2015 r.,  o 10:00 odbędą się w Żółtku warsztaty z robotyki. A o 10:30 warsztaty Mały odkrywca (druga grupa o godz. 12:30) oraz warsztaty nt. energii na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT (al. Piastów 42). Tydzień później – w sobotę 17.10.2015 r. warsztaty Mały odkrywca zostaną przeprowadzone w Żółtku (godz. 10:30). Natomiast w sobotę 24.10.2015 r. na Wydziale TiICh odbędą się warsztaty z robotyki (godz. 10:00), a w Żółtku pierwsze spotkanie grupy warsztatów Dexter.

Sala na os. Słonecznym została  przygotowana do realizacji naszych zajęć, dzięki pomocy i współpracy z Fundacją Kultury i Sportu „Prawobrzeże”. Fundacja przygotowała projekt dla swoich podopiecznych, podczas którego nasi instruktorzy w każdy wtorek i czwartek (od godz. 16:45) będą prowadzili bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży objętych projektem. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Fundacją.

Wszystkie nasze zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem doświadczeń naukowych, eksponatów oraz pomocy naukowych. Zajęcia mają za zadanie rozwinąć zainteresowania naukowe dzieci i młodzieży. Istnieje możliwość byśmy na podstawie kilku lekcji lub spotkania indywidualnego scharakteryzowali zdolności poznawcze danego dziecka i wystawili stosowną opinię rodzicowi.