Nowa oferta edukacyjna 2016/2017

Przygotowaliśmy już zajęcia, jakie będziemy prowadzili w nowym roku szkolnym. Zachęcamy by zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną. Większość zajęć rozpoczniemy od października. We wrześniu planujemy zajęcia grupy I (najmłodszej, dzieci w wieku 4-7 lat) Naukowiec. Odbędą się one 28 września o godz. 17:00 – koszt pierwszych zajęć to jedynie 10 zł. Zapraszamy także na festyn w sobotę 11 września na Pomorzany (parafia Matki Boskiej Jasnogórskie, od godz. 13:00 będziemy razem z dziećmi robili doświadczenia.

Szczegóły oferty pod spodem

Spotkania cykliczne – 2 razy w miesiącu 

Naukowiec (3 grupy wiekowe dzieci w wieku 4-12 lat)

To kurs dla dzieci, które chcą poznać odpowiedzi na wiele pytań i nie boją się wyzwań naukowych. Podczas zajęć poruszane będą zagadnienia z chemii, fizyki, przyrody, geografii i elektroniki. Nie zabraknie wielu eksperymentów wykonywanych wspólnie z prowadzącymi spotkania. Instruktorzy będą również rozwijali umiejętności manualne i poznawcze podopiecznych poprzez stosowanie technik pamięciowych i koncentracyjnych. Zajęcia podzielone są na 3 grupy wiekowe:

  • I grupa –  4-7 lat – spotkania w 2. i 4. środę miesiąca o godz. 17:00 – główną prowadzącą będzie P. Justyna Krzymieniecka – sozolog i biolog, od 5 lat instruktorka Klubu Naukowca .
  • II grupa – 7-9 lat – spotkania w 2. i 4. wtorek miesiąca o godz. 16:30 – główną prowadzącą będzie P. Agata Kuźbik – fizyk i muzyk (w grupie tej mogą być dzieci potrafiące rozpoznawać liczby i litery).
  • III grupa – 9-12 lat – spotkania w 2. i 4. wtorek miesiąca o godz. 18:00 –  główną prowadzącą będzie P. Agata Kuźbik – fizyk i muzyk.

Spotkania  raz na 2 tygodnie  po 60 minut w małych grupach 8-14 osób. Terminy zajęć przekażemy na pierwszym spotkaniu – zaczynamy od października  Cena 50 zł Lokalizacja: Szczecin,ul. Rydla 93 os. Słoneczne (budynek obok Hotelu Zbyszko, tzw. ŻÓŁTEK)

Spotkania warsztatowe 

Warsztaty Mały odkrywca (grupa 4-8 lat) zajęcia od października (pierwsze spotkanie 08.10.2016)

Zajęcia z myślą o najmłodszych dzieciach, które są ciekawe świata. Nie chcemy wykładać regułek a zaszczepić w dzieciach chęć poznawania świata. Duża ilość zabaw, gier edukacyjnych i ćwiczeń manualnych pozwala odkryć podopiecznym talenty i nowe zainteresowania. Spotkania wspomagane są eksperymentami naukowymi lub przykładami zastosowań w życiu codziennym zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Opiekunami grupy są Panie: Karolina Śliwa i Justyna Krzemieniecka.

Spotkania 90 min. raz w miesiącu w soboty na godz. 10:30 i 12:30, w małych grupach 8-14 osób. Cena 30 zł (lub opłata kwartalna 80 zł) Lokalizacja: Szczecin, al. Piastów 42

 Warsztaty Dexter (grupa 8-12 lat) zajęcia od października (pierwsze spotkanie 08.10.2016)

To warsztaty dla dzieci, które już w domu próbują eksperymentować. Z nami na pewno będzie bezpiecznie, a wspólnie wykonane doświadczenia z fizyki, chemii i przyrody pozostaną w pamięci na długo. Adepci dowiedzą się gdzie znaleźć i jak rozpoznać niektóre ciekawe substancje, jak zbudować prosty silnik, elektromagnes oraz jakie zjawiska wykorzystują rzeczy codziennego użytku. Zajęcia odbywają się w salach dydaktycznych, w laboratoriach i w terenie. To prawdziwa uczta naukowa dla młodej rządnej wiedzy osoby. Prowadzącym zajęcia jest Łukasz Wyka, sozolog i geochemik – dwukrotny zwycięzca konkursu na najlepszego studenta Primus Inter Pares w kategorii przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Spotkania 90 min. raz w miesiącu w soboty na godz. 10:30 i 12:30. Cena 35 zł (możliwość opłaty kwartalnej w wysokości 90 zł)Lokalizacja: Szczecin, al. Piastów 42

Warsztaty z robotyki i projektowania 3D (grupa 9-16 lat) zajęcia od października

To warsztaty dla wszystkich zafascynowanych robotami i konstruowaniem. Dzieci (młodzież) odkryją świat serwomotorów i czujników, które wykorzystamy by budować proste i bardziej skomplikowane machiny z użyciem klocków Lego Mindstroms i elektroodpadów. Ponadto dzieci zaznajomią się z technologią drukowania 3D, poznają podstawy kreatywnego projektowania. Podczas zajęć będziemy chcieli zaszczepić pasję do fizyki, elektroniki i informatyki, a wszystko połączymy zabawą. Prowadzącym zajęcia jest Łukasz Białek – automatyk i robotyk.

Spotkania 150 min. raz w miesiącu w soboty na godz. 10:00, w małych grupach 6-8 osób. Cena 50 zł  Lokalizacja: Szczecin,  ul. Rydla 93 os. Słoneczne ŻÓŁTEK

Od listopada planujemy przeprowadzić warsztaty fotograficzne. Szczegóły wkrótce…