ReCaptcha

ReCaptcha Google

Google w 2013 roku udostępniła aktualizację swojego systemu reCAPTCHA, która tworzy różne klasy CAPTCHA dla różnych użytkowników. W skrócie ułatwia życie, gdy jesteś człowiekiem, a utrudnia jeśli jesteś botem.

Dla tych, którzy napotkali CAPTCHA i reCAPTCHA, ale nie mają pojęcia, czym one są, oto szybkie wyjaśnienie. CAPTCHA jest to szybki test stosowany w informatyce do określenia, czy użytkownik jest człowiekiem. Ten system bardzo często jest wykorzystywany przy formularz w celu zabezpieczenia przed spamowaniem przez boty.


reCAPTCHA, która została przejęta przez Google we wrześniu 2009 roku, jest podobny do interfejsu CAPTCHA. System ten składa się z obrazków i prośby o wpisanie słów ze zniekształconych obrazów tekstowych wyświetlanych na ekranie. Przedstawia dwa słowa: jeden, który system reCAPTCHA zna i rozpoznaje (używany do sprawdzenia, czy jesteś człowiekiem) i jeden, który nie został rozpoznany – na przykład numer domu z Google Maps lub używany do digitalizacji tekstu starych ksiąg. W ten oto sposób Google wykorzystuje ludzi do mrówczej pracy z którymi komputery i systemy OCR sobie nie radzą.

Skąd jednak pewność, że wpisany przez użytkownika wyraz jest poprawny, ludzie pzecież są omylni, zatem aby mieć pewność, każdy wyraz można wysłać na przykład do 20 użytkowników.
Google zaznacza, że ​​w ciągu ostatnich kilku lat, postęp w sztucznej inteligencji zmniejszyły dystans między możliwościami człowieka i maszyny w rozszyfrowaniu tekstu zniekształconego.
Nigdzie nie można znaleźć zbyt wiele szczegółów, jak działa nowy system reCAPTCHA. Google stwierdza tylko, że używa zaawansowanych technik analizy ryzyka, aktywnie biorąc pod uwagę zaangażowanie użytkownika z CAPTCHA.ReCaptcha 2

W jaki sposób sprawdzić czy to co zostało opisane powyżej jest prawdziwe? Wystarczy by podczas napotkania na system reCAPTCHA wpisać dowolne ciąg znaków przy obrazku który jest wycinkiem zdjęcia a system reCAPTCHA zaakceptuje to jako poprawny ciąg.

 

Praca dla innych jest szczytna, ale… to my jesteśmy wolontariuszami firmy Google. na pewno nasza praca jest ważna i pożyteczna. Jednak nikt nas nie spytał czy chcemy w ten sposób pracować.